T: +48 500 030 202

Klimatyzacja

Za gorąco w Gliwicach? Zobacz naszą ofertę klimatyzatorów.

Nasza oferta Klimatyzacje przemysłowe

Klimatyzacja to proces wymiany powietrza w celu utrzymania odpowiednich parametrów takich jak wilgotność, temperatura czy prędkość przepływu powietrza. Jej celem jest zagwarantowanie komfortowych warunków do pracy i nauki. Doświadczenie i prace badawcze naukowców pozwoliły na określenie optymalnych warunków, jakie powinny być zachowane, aby czuć się komfortowo. Jeżeli chodzi o temperaturę to powinna wahać się w granicach 23-26 stopni Celsjusza latem oraz 20-24 stopni Celsjusza zimą. Wilgotność względną rekomenduje się na poziomie 35-65% przez cały rok. Natomiast prędkość powietrza ustalono na 0,2-0,5 m/s bez względu na porę roku.

W zależności od wielkości pomieszczenia oraz jego przeznaczenia oferujemy klimatyzatory ścienne i okienne różnego typu. W małych i średnich pomieszczeniach jak na przykład pomieszczenia biurowe czy restauracje rekomendujemy klimatyzatory ścienne typu Split i Multi Split. Mimo, że klimatyzacja kojarzy się głównie z chłodzeniem, klimatyzatory posiadają również funkcje grzania. Ich zastosowanie będzie więc konieczne nie tylko latem, ale także w zimne jesienne poranki. Klimatyzatory typu Split mają także dodatkową zaletę: jednostka zewnętrzna jest odseparowana od wewnętrznej, co redukuje poziom hałasu wewnątrz. Pilot zdalnego sterowania pozwala na wygodną obsługę urządzenia. Ponadto sprzedajemy również przenośne klimatyzatory, które możemy ustawić w dowolnym miejscu. W przypadku takich urządzeń konieczne jest również zainstalowanie rury odprowadzającej ciepło na zewnątrz budynku. Zaletą takich urządzeń jest fakt, że schładzając pomieszczenie równocześnie usuwają z niego wilgoć. Jednak są o wiele głośniejsze, a ich moc chłodząca jest mniejsza, jeżeli porównać ich z wcześniej wymienionymi systemami.

Skontaktuj się!

Chcesz ofertę? Napisz do nas już dziś!

Kontakt

Opinie Zobacz wybrane opinie na nasz temat naszych Klientów.

Gliwice

Pod koniec XVIII wieku z inicjatywy pruskiego rządu rozpoczęto budowę nowoczesnego zagłębia przemysłowego. Początkiem tej inwestycji była Królewska Huta „Gliwice”, gdzie uruchomiony został piec opalany koksem, będący ówcześnie absolutną nowością w tej dziedzinie. Gliwice położone są na Górnym Śląsku i funkcjonują na prawach powiatu. Co ciekawe miasto zostało przyłączone do Polski dopiero po II Wojnie Światowej. Gliwice mogą poszczycić się tym, że na terenie miejscowości działa wiele instytutów naukowo-badawczych oraz wydziałów zamiejscowych szkół wyższych (głównie Polskiej Akademii Nauk oraz Politechniki Śląskiej). Miasto jest znakomicie skomunikowane z resztą kraju głównie dzięki autostradom A4 (wschód-zachód) oraz A1 (północ-południe). Wspominając o Gliwicach warto zaznaczyć, że na terenie miasta stoi maszt antenowy o wysokości 110 metrów, będący zarazem najwyższą na świecie drewnianą budowlą. Można go zobaczyć wyjeżdżając z miasta w kierunku Tarnowskich Gór. Ponadto w mieście warto zobaczyć zamek z XIV wieku, a także mury miejskie. Miasto posiada także ciekawy ratusz z XV wieku.